Öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliği devam ediyor


Öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliği devam ediyor

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, yukarıdaki yer ve tarihte okul müdürleriyle yaptığı toplantıda ek ders adaletsizliğinin düzeltileceğini branş öğretmenlerinin maaş karşılığının 15 saat, sınıf öğretmenlerinin ise 18 saat olmasıyla ilgili düzenleme yapılacağını ve denge sağlanacağını belirtti.Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili kesinlikle değişiklik yapılacağını da üstüne basa basa söyledi. Ancak...

Öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliği devam ediyor
Öğretmenler arasındaki ek ders adaletsizliği devam ediyor

Tarih :  28 Ekim 2015
Yer    :  Eskişehir  Eti Sosyal Bilimler Lisesi

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, yukarıdaki yer ve tarihte  okul müdürleriyle yaptığı toplantıda  ek ders adaletsizliğinin düzeltileceğini branş öğretmenlerinin maaş karşılığının 15 saat, sınıf öğretmenlerinin ise 18 saat olmasıyla ilgili düzenleme yapılacağını  ve denge sağlanacağını belirtti.Önümüzdeki günlerde bu konuyla ilgili kesinlikle değişiklik yapılacağını da üstüne basa basa söyledi.

Yukarıdaki konuşmanın üzerinden yaklaşık 18 ay geçti ve hala bir gelişme yok. Gelişmeyi bırakınız  konuyla ilgili yapılan haberlere bir kulak kabartma dahi yok. O söz söylendiğinde doğan bebekler bugün beşli karma aşısını yaptırdı. O gün askere giden gençler askerliğini bitireli 3 ayı geçti. O gün nişanlananlar evlendi. O gün 2. Sezonun başlarında olan Diriliş Ertuğrul’un 3. Sezonu başladı. O gün atanmak için verdiği emek 4. yılına giren kayın, baldız, küçük birader şimdi atandı.

Öğretmenlere “ Şükredin ekmeğinizi bulmuşsunuz bir de köfte peşinde koşmayın. “ diyen müdür Hamza Aydoğdu yoksa bulduğumuz ekmeğin üzerine bir parça yağ mı sürüverdi seçim öncesi ? Kimbilir… ? 

Bizler sınıf öğretmenleri olarak bu adaletsizliğin bir an önce giderilmesini istiyor ve bekliyoruz.Bu, sonuna kadar haklı olduğumuz isteğin de yerine getirilmesi çok zor olmasa gerek.Sonuçta bir gecede kıyak emekli olmak istemiyoruz.

Bu zamana kadar başlığı düz yazarak bir sonuca ulaşamadık bir de böyle deneyelim belki sesimizi bir duyan olur. (Kaynak: egtimhane.com )

İlgili Haber: Ek ders adaletsiliği unutuldu mu?

ek ders adaletsizliği adaletsizlik maaş karşılığı 18 saat sınıf öğretmeni

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
FARUK     2017-01-25 Ayşe hoca, Sınıf öğretmenleri 30 saat derse girip, 20 saat ekders almasını ister misiniz ? Nasıl iyi olur demi hatta tatmin olacaksanız 30 saat derse girip 10 saat ek ders alsınlar. Sınıf öğretmenlerinden sadece maaş karşılığı derse girmek isteyen o kadar çok bayan öğretmen var ki , ama malesef bu mümkün değil.
Tevfik     2017-01-07 Ya meslek öğretmenleri maaş karşılığı 20 saat derse giriyoruz. Bu adaletsizlikte düzeltilerek mi???
Ayşe     2017-01-07 Sınıf öğretmenleri de ek dersleri aslında tam tersi bizden fazla 30 saat derse giriyorlar tam ekders alıyorlar bi de şikayet ediyorlar. Biz branş öğretmenleri ise hafta toplam 20 saat dersimiz oluyo yada olmuyo sadece maaş karşılığında derse giren öğretmenlerimiz var
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı adaylarının öğretmenlere yönelik seçim vaatlerini derledik
Cumhurbaşkanı adaylarının öğretmenlere yönelik seçim vaatlerini derledik
Bunu yazan okul müdürü: Her ilde pavyon garılarıyla yatan Atatürk...
Bunu yazan okul müdürü: Her ilde pavyon garılarıyla yatan Atatürk...