MEB'de müfettiş olabilmek için kuyruk oldular!


MEB'de müfettiş olabilmek için kuyruk oldular!

Maarif müfettişleri, Milli Eğitim Bakanlığı'da maarif müfettişi olmak için Bakanlık önünde uzun kuyruklar oluşturdu. Dondurucu soğukta kuyrukta bekleyen adaylardan ayrıca 'kendi el yazısıyla düzenlenmiş özgeçmiş' istendi.

MEB'de müfettiş olabilmek için kuyruk oldular!
MEB'de müfettiş olabilmek için kuyruk oldular!

Milli Eğitim Bakanlığı’nın Ankara Kızılay’daki Ek Hizmet Binası’nın önünde bugün uzun kuyruklar oluştu. Dondurucu soğukta oluşan bu kuyruğun sebebi ise Bakanlık’ta maarif müfettişi olmak isteyen, Türkiye’nin dört bir yanından gelen maarif müfettişlerinin mülakat başvurusunda bulunmak istemesi. Başvuruda dikkat çeken bir nokta da yine teknoloji çağında adaylardan ‘kendi el yazısıyla düzenlenmiş özgeçmiş’ istenmesi.
Geçtiğimiz günlerde MEB, Teftiş Kurulu Başkanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi Mülakat ve Atama Klavuzu’nu yayınladı. Klavuzda yer alan bilgilere göre, Milli Eğitim Bakanlığı Bakanlık Maarif Müfettişi mülakatına; maarif müfettişi, eğitim müfettişi, milli eğitim denetçisi ve il eğitim denetmeni unvanlarını ihraz etmiş olup Bakanlık teşkilatında görevli olanlar, Milli eğitim uzmanı ve milli eğitim uzman yardımcılarından yönetmelikte belirlenen yabancı dil ve tez şartını karşılayanlar, başvuruda bulunabilecek.

EL YAZISIYLA ÖZGEÇMİŞ İSTENDİ
 
Adaylardan kendi el yazısıyla düzenlenmiş özgeçmiş de istenirken, mülakatta adayın değerlendirilmesi 100 üzerinden şu şekilde değerlendirilecek: “Bir konuyu kavrayıp özetleme, ifade yeteneği ve muhakeme gücü 20 puan, temsil kabiliyeti, davranış ve tepkilerinin mesleğe uygunluğu, liyakati ile genel ve fiziki görünümü 20 puan, özgüveni, ikna kabiliyeti ve inandırıcılığı 20 puan, genel yetenek ve genel kültürü 20 (yirmi) puan, çağdaş, bilimsel ve teknolojik gelişmelere açıklığı 20 puan.”

Mülakatların, MEB’in Kızılay’daki Ek Hizmet binasında yapılacağı belirtilirken, 100 üzerinden 70 puan ve üstü alanlar başarılı sayılacak. Mülakat sonuçları ise değerlendirilme yapıldıktan sonra Bakanlığın www.meb.gov.tr internet adresinde duyurulacak.

(Yurdagül UYGUN - Sözcü)

müfettiş mülakat meb maarif müfettişi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
MÜFETTİŞ     2016-12-22 Bu duruma düşen değil düşürenler utansın Neden derseniz Bu kuyruktaki insanların hepsi MÜFETTİŞ Hem de seçme sınavına katılmış 3 yıl Müfettiş Yardımcılığı yaapmış Yeterlilik sınavına katılmış Daha önce mülakata alınmış insanlar Şimdi birilerinin keyfi için değişen eski düzene geri dönüş ile MEB içindeki son kale de Partizanlığa biatçıların yerleştirilmesi ile feth edilmekte HAYIRLI OLSUN ADALETSİZ adaletçiler, Bakanlık MEBBİS sitesinde bulunan bilgileri el yazısı ile isteyenlerin amacı ne?
müracaat eden bir müfettiş     2016-12-22 Ahhh ah, Bu duruma düşen değil düşürenler utansın Neden derseniz Bu kuyruktaki insanların hepsi MÜFETTİŞ Hem de seçme sınavına katılmış 3 yıl Müfettiş Yardımcılığı yaapmış Yeterlilik sınavına katılmış Daha önce mülakata alınmış insanlar Şimdi birilerinin keyfi için değişen eski düzene geri dönüş ile MEB içindeki son kale de Partizanlığa biatçıların yerleştirilmesi ile feth edilmekte HAYIRLI OLSUN ADALETSİZ adaletçiler... Adalet birgün adaletle oynayanlar için de gerekecektir...
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor