Saadet öğretmene hukuk ödülü

ÇAĞDAŞ Gazeteciler Derneği Bursa Şubesi (ÇGD), Menderes İlçesi'nde, okul müdürü 66 yaşındaki Adil Ş.'nin yaşları 6 ile 11 arasında değişen 6 kız öğrenciye cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklu yargılandığı davada, olayın ortaya çıkarılmasını sağlayan, aynı okulda görevli öğretmen Saadet Özkan'a yaptığı çalışmalarından dolayı '2016 ÇGD Bursa Hukuk Ödülü' verdi.

Saadet öğretmene hukuk ödülü
Saadet öğretmene hukuk ödülü Güncel Eğitim

ÇGD'nin 27 yıldır çeşitli dallarda geleneksel olarak verdiği ödül için Bursa'nın Nilüfer İlçesi'ndeki Plaza 16'da tören düzenlendi. Saadet Özkan'a ödülünü Prof. Dr. Lale Karabıyık verdi. Böyle değerli bir ödülün kendisine verilmesinden büyük onur duyduğunu belirten Özkan, "Ödülü almak onur vericiydi. Gecede Ali İsmail Korkmaz'ın annesi Emel Korkmaz ile duygulu anlar yaşadık. Özgür basın demokrasinin temelidir. Bu ödülün bende ayrı bir yeri olacak. Ödülü evimin en değerli köşesine koyacağım" dedi.

Saadet Özkan'a Karşıyaka Mavişehir Rotary Kulubü tarafından da 24 Kasım Öğretmenler Günü'nde düzenlenen törenle meslek hizmet ödülü verilmişti.
 

saadet öğretmen hukuk ödülü saadet özkan
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Seçmeli dersler bir değil dört yıllığına olacak
Seçmeli dersler bir değil dört yıllığına olacak
Yeni Müfredat eğitimcileri böldü
Yeni Müfredat eğitimcileri böldü