Dikkat! TEOG'da bu konulardan ilk kez soru çıkacak


Dikkat! TEOG'da bu konulardan ilk kez soru çıkacak

TEOG’da bu yıl fen ve matematik müfredatında değişiklikler yapıldığı için ilk kez soru gelecek konular var. Sözel derslerde de uzun paragraf sorularının çıkması bekleniyor

Dikkat! TEOG'da bu konulardan ilk kez soru çıkacak
Dikkat! TEOG'da bu konulardan ilk kez soru çıkacak
8'inci sınıf öğrencilerinin iyi bir liseye girmek için ter dökeceği Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) sınavlarının ilki önümüzdeki hafta yapılacak. Geçen yılki ilk TEOG sınavlarında Türkçe ve matematiğin diğer derslere göre daha zorlayıcı olduğu belirlenmişti. Bu yıl ise müfredatı değişen fen ve matematik derslerinden ilk kez soru gelecek konular bulunuyor. Örneğin fen bilimlerinden basit makineler konusuna dikkat edilmesi gerekiyor. Ayrıca sözel derslerde uzun paragraf sorularının fazlaca yer alacağı düşünülen ilk sınavda, okuma ve anlama ön planda olacak. Üsküdar, İzmir ve Tarsus SEV İlköğretim Kurumları'nın akademik koordinatörleri 23-24 Kasım günleri gerçekleşecek TEOG sınavlarına bir hafta kala öğrenciler için sınava hazırlanma rehberi hazırladı.
 
TEOG'da hangi konulara nasıl çalışılmalı TIKLAYINIZ
 
İşte son bir haftanın tüyoları:
 
BİYOLOJİK SAAT UYARISI
 
TEOG sınavları sabah 09,00-12,00 arası uygulandığı için son hafta, hiçbir gün bu saatler uykuda geçirilmemeli. Sınavdan önce okula gitmeyip soru çözme düşüncesinde bulunanlar, bu saatleri uykuda geçirirse, biyolojik saat döngüsünü bozmuş olacaklar. Sınav öncesi uyku problemi yaşamamak için uykuya yatma saati bu son hafta düzenlenmeli.
 
OKULDA TEKRAR YAPIN
 
Özellikle son haftada, çalışma sırası; en az başarılı olan konudan en çok başarılı olunan konuya doğru olmalı. Öğrenci konfor alanından çıkmalı, kendini rahat hissetmediği konularda mutlaka soru çözmeli. Bu zaman zarfında çözülemeyen ve yanlış çözülen sorular mutlaka öğretmenlere sorulmalı ve çözüm yöntemi pekiştirilmeli. Özellikle okulda yapılan tekrar programları çok olumlu sonuç verecektir.
 
KOLAY SORU HATASINA DÜŞMEYİN
 
Günlük çözülecek soru sayısı belirlenerek kaydı tutulmalı. Öğrenci ve velilerin aldığı çok sayıda kaynak ve test kitabı farklı soruları görmek açısından yararlı olmakla birlikte önemli bir noktanın gözden kaçmasına neden olabiliyor. Elinde fazla kaynağı bulunan öğrenci, bu kaynaklardaki görece en kolay soruları çözüyor. Bu durumda, kitaplarda çözülmeden kalan sorular ne yazık ki uygulamada eksikler yaratıyor.(CEYDA KARAASLAN -Sabah)
 
TEOG'da hangi konulara nasıl çalışılmalı TIKLAYINIZ
 
teog konular hangi konulardan soru çıkacak müfredat 8. sınıf

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller
Dersi Dinlemeyen Öğrenciyi Yüz Tanıma Sistemi Tespit Edecek
Dersi Dinlemeyen Öğrenciyi Yüz Tanıma Sistemi Tespit Edecek