İlkokul 1. sınıf öğrencisi öğretmenini dayak atarken videoya çekti


İlkokul 1. sınıf öğrencisi öğretmenini dayak atarken videoya çekti

İstanbul Ümraniye’de bir ilkokulda öğrencilerinin tahtaya yazı yazamamasına sinirlenen öğretmen, öğrencilerine dayak attı. O anlar bir öğrencinin cep telefonu kameralarına saniye saniye kaydedildi. Görüntülerin ortaya çıkmasının ardından veliler durumu protesto etmek için okula koştu.

İlkokul 1. sınıf öğrencisi öğretmenini dayak atarken videoya çekti
İlkokul 1. sınıf öğrencisi öğretmenini dayak atarken videoya çekti
Haberin videosu için tıklayın!

İstanbul Ümraniye’de bir ilk okulda meydana gelen olayda iddiaya göre, T.K. isimli öğretmen öğrencilerinden tahtaya yazı yazmalarını istedi. Tahtaya çıkan öğrenciler yazmakta zorlanınca öğretmen T.K. sinirlenip öğrencilerine hakaret ederek tokat attı.

Öğrencilerin cep telefonuna kaydettiği görüntülerin ortaya çıkmasının ardından öğrencilerin velileri okula akın etti. Durumu protesto eden veliler, T.K. isimli öğretmenin görevden uzaklaştırılmasını istedi. Görüntülerde öğretmenin tokat attığı 1’inci sınıf öğrencisi B.G., öğretmenin kendilerine hakaret ederek tokat attığını söyleyerek, "Öğretmen bize küfür etti, dövdü. Tokat atıyor, küfür ediyor. Aynı kitaptaki gibi yapıyorum ama yine de kızıyor" dedi.

"ANNE BANA VURDU, BAŞIMI YERE ÇARPTIM"

B.G.’nin annesi Feride G. ise şikayetçi olduğunu ve öğretmenin okuldan uzaklaştırılmasını istediğini belirterek, "Ben şikayetçiyim, benim çocuğuma neden vuruyor? O öğretmen okuldan gitsin. Ben istemiyorum o öğretmeni. Benim çocuğuma da vurdu. Her gün benim çocuğuma vuruyor. Çoğum dedi ki, ’Anne bana vurdu, başımı yere çarptım.’ Küfrediyor, kulağını çekiyor. Ben o öğretmeni istemiyorum" diye konuştu.

DAYAK GÖRÜNTÜLERİNİ İZLEYEN VELİLER İSYAN ETTİ

Öğretmenin çocuklara tokat attığı görüntüsünün ortaya çıkmasının ardından okula koşan veliler, duruma isyan etti. Okula gelen bir veli, "Çocuk ’K’ harfini yapıyor. Yapamadığı için tokat atıyor çocuğa. Çocuk altına işiyor. Kafasına vuruyor, hakaret ediyor" şeklinde konuştu. Başka bir veli ise, "Böyle bir öğretmen bu okulda olamaz. O ortamda bulunmasına bile çok karşıyım. Çocuğa nasıl hakaret eder. Kesinlikle onaylamıyorum. Gördük koşa koşa geldik. Olamaz böyle bir şey" ifadelerini kullandı.

Duruma isyan eden başka bir veli ise, "Ben özellikle çocukların yapamadıkları şeyler için cezalandırılmasına karşıyım. Hakaret edilmesine karşıyım. Videoda zaten var. Çocuklara hakaret ediyor. Bu tarz yaklaşımları var. Biz bunlara karşıyız. Çocuktur, bir hata yapmıştır. Ceza verirsin ama bu cezayı eğitim çerçevesinde verirsin ama yapamadığı bir şey yüzünden çocuğa vuruyor. Çocuğa harfi yap diyor. Çocuk yapamıyor ve çocuğa hakaret ediyor. Bu çocuklar el kadar çocuklar" ifadelerini kullandı.

ÖĞRETMEN HAKKINDA SORUŞTURMA BAŞLATILDI

Milli Eğitim Bakanlığı yetkililerinden alınan bilgiye göre, Ümraniye'de öğrencisine şiddet uygulayan T.K. isimli öğretmenle ilgili kaymakamlık tarafından inceleme-soruşturma başlatılarak müfettiş görevlendirildi. 

[Haber görseli]

1. sınıf İstanbul Ümraniye dayak öğretmen öğrenci cep telefonu kayıt video

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Öğretmenlere 2 Yeni Sınav Görevi
Öğretmenlere 2 Yeni Sınav Görevi
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''