Mülakata 3 bin 300 kişi itiraz etti


Mülakata 3 bin 300 kişi itiraz etti

İsmet Yılmaz; sözleşmeli öğretmen mülakatına 3 bin 300 kişi itiraz ettiğini söyledi.

Mülakata 3 bin 300 kişi itiraz etti
Mülakata 3 bin 300 kişi itiraz etti

İsmet Yılmaz; sözleşmeli öğretmen mülakatına 3 bin 300 kişi itiraz etti
 
Sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sonuçları geçtiğimiz günlerde açıklandı, sözlü mülakat itiraz sürecide sonuçlardan sonra MEB tarafından tamamlandı. Sözlü mülakat puanlarına göre sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirildi. Ancak sözleşmeli öğretmen ataması ve sözlü mülakat kriteri daha çok gündemde kalacağa benziyor. Bakan İsmet Yılmaz sözlü mülakata toz kondurmazken bundan sonra yapılacak tüm öğretmen atamalarının da sözlü mülakatla yapılacağını açıklamıştı.
 
SÖZLÜ MÜLAKAT ISRARI
 
Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı’nın görevi İsmet Yılmaz’a devretmesi ile MEB’de büyük değişiklikler ilk günden itibaren yaşanmaya başladı. MEB personeli için artık yeni gelişmeler kaçınılmazdı. MEB bu yıl sözleşmeli öğretmen atamasını tekrar uygulamaya soktu. Bakan İsmet Yılmaz her fırsatta sözleşmeli öğretmen atamasını dile getirmiş Doğu ve Güneydoğu bölgeleri başta olmak üzere zorlu şartlara sahip yerlerde öğretmen tutmanın tek çözümünün bu olduğunu ifade etmişti. Sözleşmeli öğretmen ataması tartışılırken sözlü mülakat kriteri bunun tuzu biberi oldu. Sözleşmeli öğretmen ataması başvurusunda KPSS puanına göre atanacak aday sayısının üç katı kadar aday sözlü mülakata çağrıldı, sözleşmeli öğretmen sözlü mülakat sonucunda KPSS puanı değerlendirmeye alınmadı ve sözlü puan üstünlüğüne göre sözleşmeli öğretmen ataması gerçekleştirildi.
 
 SÖZLÜ MÜLAKAT İTİRAZLARI
 
Milli Eğitim Bakanı İsmet Yılmaz sözleşmeli öğretmen sözlü mülakatına 53 bin öğretmen adayının girdiğini, 18 ilde 300 komisyon tarafından sözlü mülakat işlemlerinin yapıldığını açıkladı. Sözlü mülakat sonuçları açıklandıktan sonra 28 Eylül-30 Eylül tarihleri arasında mülakat itirazları yapıldığını belirten Yılmaz, 53 bin kişi arasından 3 bin 300 kişinin itiraz ettiğini açıkladı.

mülkat itiraz sınav
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bugün seçim olsa! SONAR’ın son anket sonuçları...
Bugün seçim olsa! SONAR’ın son anket sonuçları...
Öğretmenlerin 2018 Haziran Seminer Programını Yusuf Tekin açıkladı
Öğretmenlerin 2018 Haziran Seminer Programını Yusuf Tekin açıkladı