Eğitim İş'te seçim heyecanı. İşte listeler, adaylar ve savundukları...


Eğitim İş'te seçim heyecanı. İşte listeler, adaylar ve savundukları...

Birleşik Kamu-İş Konfederasyonu’na bağlı Eğitim-İş Sendikası 2 Ekim Pazar günü olağanüstü genel kurula gidiyor. Seçimde üç liste yarışıyor… İşte listeler, adaylar ve savundukları...

Eğitim İş'te seçim heyecanı. İşte listeler, adaylar ve savundukları...
Eğitim İş'te seçim heyecanı. İşte listeler, adaylar ve savundukları...

Eğitim-İş Sendikası 2 Ekim Pazar günü olağanüstü genel kurula gidiyor. Seçimde üç liste yarışıyor…

 

YOL ARKADAŞLARI


 

YOL ARKADAŞLARI: “EL ELE, OMUZ OMUZA, BİRLİKTE VE GÜÇLÜ BİR YÖNETİM”

Veli Demir’in desteklediği ve başında Antalya Şube Mehmet Balık’ın bulunduğu  “Yol Arkadaşları” grubu, “El ele, omuz omuza, birlikte ve güçlü bir yönetim” sloganıyla seçimlere giriyor. 

Kendisiyle görüştüğümüz Mehmet Balık, birisinin emanetçisi veya devamcısı olmadıklarını vurgulayarak sözlerine başladı.

Eğitim-İş tüzüğüne, Atatürk ilke ve devrimlerine bağlı kalarak sendikayı bulunduğu noktadan daha ileriye götüreceklerini belirten Balık, ‘6 yıldır Antalya Şube Başkanıyım. Buradaki anlayışı Türkiye’ye de yayacağız’ diyor.

Aynı anlayıştan farklı grupları bir araya getirdiklerini söyleyen Mehmet Balık, Eğitim-İş üyelerinin tamamıyla ‘yol arkadaşı’ olmak ve sendikayı başarıya ulaştırmak istediklerini de sözlerine ekliyor.

Grubun Yönetim kurulu adayları; İsa Kayadan, Ahmet Güngör, Şükrü Balun, Ebru Sungar, Mehmet Balık, Ahmet Kürtül, Orhan Yıldırım.

Denetleme Kurulu adayları: İbrahim Daş, Durmuş Akyüz, İbrahim Bozdağ. 

Disiplin Kurulu adayları ise; Mustafa Aksu, Yusuf Karaca, Özgür Aras.

 


HEPİMİZİN SENDİKASI

HEPİMİZİN SENDİKASI: “GÜÇLÜ VE YETKİLİ EĞİTİM-İŞ İÇİN…”

Gruplardan ilki; ‘Hepimizin Sendikası’. “Çatışana, didişene değil, çalışana, üretene, ayrıştıranlara değil, birleştirenlere,kendi içinde mücadele edenlere değil, eğitim çalışanlarının hakları için mücadele edenlere oy ver!” çağrısı yapan grup oldukça iddialı.

“Güçlü ve Yetkili Eğitim-İş için Uzmanlarla Birlikte Çalışıp Üreteceğiz” sloganıyla seçimlere katılan grubun yönetim kurulu adaylarından Eğitim-İş İzmir 2 No’lu Şube Başkanı Prof. Dr. Ömer Lütfi Değirmenci ile görüştük.

Değirmenci, içerisinden geçtiğimiz bu olağanüstü süreçten duyduğumuz rahatsızlık nedeniyle, olağanüstü genel kurulun Eğitim-İş’in normalleşme sürecinin başlangıcı olmasını temenni ediyor ve “Cumhuriyet’i, Atatürk ilke ve devrimlerini savunan emek örgütümüzün varlığına bugün daha çok ihtiyaç var” diyor.

Sendikada yaşanan sorunlara da kısaca değinen Değirmenci, “Üzülerek belirtmek isterim ki, özellikle yöneticilerimizin de yanlış tutum ve davranışları nedeniyle sendikamız adeta bir fikir kulübü ya da bir siyasi parti havasına girmiştir” ifadelerini kullanıyor ve ekliyor: Hâlbuki emek örgütü olan sendikalar bulundukları yer itibariyle daha üst bir düzeyde ve diğerlerine göre uzmanlık isteyen bir konumdadırlar.

Prof. Dr. Ömer Lütfü Değirmenci, kendi içerisinde uyumlu, ülkemiz ve dünyamızın politik, siyasal ve ekonomik gelişmelerini yakından izleyen, işkolu ve ülke gündemiyle ilgili ve kendi gündem yaratan yeni bir yönetime ihtiyaç olduğunu vurguluyor.

Hepimizin Sendikası grubunun Yönetim Kurulu adayları: Prof. Dr. Ömer Lütfü Değirmenci, Ayla Uğur, Muradiye Bal, Erkan Aksoy, Hızır İnan, Sedat Tuygun ve Selçuk Uyar.

Denetleme Kurulu adayları: Uygar Mahir Kolatan, Abbas Turan, Nuh Mehmet Topkaroğlu.

Disiplin Kurulu adayları: Cengiz Oktay, Sabri Kasapoğlu, Ebru Türünç.

 


11 HAZİRAN GRUBU

11 HAZİRAN GRUBU: “MÜCADELECİ SENDİKA, MÜCADELECİ YÖNETİM” 

Genel kurulun iddialı bir diğer grubu olan 11 Haziran, “Mücadeleci Sendika, Mücadeleci Yönetim” sloganıyla yola çıktı. Grup, ilk büyük toplantısını 11 Haziran 2016 tarihinde İzmir’de yaptığı için Eğitim-İş içerisinde bu adla anılıyor.

Grubun sözcüsü Eğitim-İş Denizli Şube Başkanı Kadem Özbay ile çalışmalarını ve hedeflerini konuştuk.

Sendikada bir şeylerin ters gittiğini görenler olarak “Biz Varız, Hazırız!” şiarıyla yola çıktıklarını söyleyen Özbay, aslında Türkiye’nin zor bir süreçten geçtiği bu dönemde grup olarak genel kurula gidilmemesi için ciddi bir çaba sarfettiklerini anlattı.

Maalesef seçim gündemi önümüze geldi diyen Özbay, grubun içeriğine ilişkin bilgiler verdi. ‘Hareketimiz hiçbir kişi, hiçbir siyasi partinin önderliğinde olmadan, tamamen ilkesel bazda yola çıkmış arkadaşlarımızdan oluşmaktadır’  ifadelerini kullanan Kadem Özbay’a “bu ilkeler nedir” diye sorduğumuzda “Emekten, sınıftan yana mücadele” yanıtını veriyor ve devam ediyor: Mustafa Kemal Atatürk’e sahip çıkıyoruz. Aynı zamanda evrensel sol değerlere de sahip çıkıyoruz. Doğru, dürüst bir sendikacılık anlayışını benimsiyoruz. Bu hareket inanıyorum ki Eğitim-İş’in geleceği olacaktır.” 

Grubun yönetim kurulu adayları: Sibel Kocaman, Şaban Özdemir, Rüstem Kara, Levent Çakan,Maksut Balmuk, Mustafa Ay ve Nazım Kırcı.

Denetleme Kurulu adayları: Emin Erkan Şenol, Jülide Akköprü, Rüstem Gündüz.

Disiplin Kurulu adayları: Deniz Ergün, Ayşe Demirel, Serdar Lek.

 

Ömer Lütfü Değirmenci eğitim iş genel kurul 2 ekim seçim adaylar aday listesi Eğitim İş Merkez Yönetimi Hepimizin Sendikası mehmet balık ebru subaşı Ahmet Güngör İsa Kayadan Orhan Yıldırım Mücadeleci Sendika
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bugün seçim olsa! SONAR’ın son anket sonuçları...
Bugün seçim olsa! SONAR’ın son anket sonuçları...
Öğretmenlerin 2018 Haziran Seminer Programını Yusuf Tekin açıkladı
Öğretmenlerin 2018 Haziran Seminer Programını Yusuf Tekin açıkladı