Süslü Kadınlar Bisiklet Turu!


Süslü Kadınlar Bisiklet Turu!

İzmir'de, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve farkındalık oluşturmak amacı ile 'Süslü Kadınlar Bisiklet Turu' düzenlendi.

 Süslü Kadınlar Bisiklet Turu!
 Süslü Kadınlar Bisiklet Turu!

KADIN SOKAKTAYSA TOPLUM ÖZGÜRDÜR

Vatandaşların ilgiyle izlediği etkinliği organize edenlerden Sema Gür, bisikletin ulaşım aracı olarak yaşamın parçası haline gelmesi ve daha çok kadının dilediği kıyafetle bisiklete binebilmesi amacıyla dört yıldır bu etkinliği düzenlediklerini söyledi.

 

İzmir’de başlayan etkinliğin diğer illere de yayıldığını belirten Gür, ‘Kadın sokağa çıktıkça o toplum özgür olur’ dedi. Gür, bisiklet turuna herkesin katılabilmesi için hiçbir ayrım yapmadığını vurgulayarak, ‘Hiç ayırt etmeden söylüyorum; kadınlar canı nasıl istiyorsa öyle giyinebilmeli’ diye konuştu.

 

GERİCİLER DE BEYİNLERİNİ SÜSLESİN

SÖZCÜ’ye konuşan İzmirliler, kadına haklarını ve özgürlüklerini veren Atatürk’e teşekkür etti. Son dönemde kadına yönelik şiddet, ayrımcılık, baskı ve kısıtlamaların arttığını belirten kadınlar, haklarını sonuna kadar savunacaklarını ifade etti.

 

Vatandaşlar, kadınların süslenme özgürlüğüne gerici kesimlerin yaptığı kötülemeler hakkında, ‘Onlar önce kendi beyinlerini süslerlerse zaten etrafa renkli bakacaklardır. Her şey karanlık baktıkları için oluyor’ diye konuştu. Kadınlar, özgürlükleri kısıtlayan veya yok etmek isteyen kesimlerin eğitilmesi ve ahlak devrimine ihtiyaç olduğunu dile getirdi.

 

BİSİKLETLER İLE KALP YAPTILAR

Bisikletli polislerin eskortluğunda yapılan tur Cumhuriyet Meydanı’nda sona erdi. Karşı yönde ilerleyen araçlar, korna çalarak bisikletlilere destek verdi.

 

Turun sonunda yine müzik eşliğinde dans edildi ve meydanda bisikletler ile kalp şekli oluşturdu.

 
 
 
 
 

Gökmen Ulu -Sözcü

 
süslü kadınlar bisiklet turu izmir süslü kadınlar bisiklet turu süslü kadınlar fotoğraflar bisiklet süslü kadınlar
Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Sosyal medyayı sallayan matematik soruları
Sosyal medyayı sallayan matematik soruları
Son dakika! Erdoğan açıkladı: Erken seçim 24 Haziran 2018 Pazar günü!
Son dakika! Erdoğan açıkladı: Erken seçim 24 Haziran 2018 Pazar günü!