Hata ile görevden atılanlar, KHK ile göreve iade edilecek


Hata ile görevden atılanlar, KHK ile göreve iade edilecek

Bakanlar Kurulu sonrası açıklama yapan Nurettin CANİKLİ; 'Kararname İle Hata İle Görevden Alınanlar Varsa bunlar İncelenecek ve aynı şekilde KHK ile görevlerine iade edilecekler.' dedi.

Hata ile görevden atılanlar, KHK ile göreve iade edilecek
Hata ile görevden atılanlar, KHK ile göreve iade edilecek

Beştepe'deki Bakanlar Kurulu toplantısı sonrasında açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli, FETÖ'den atılanlar için düzeltme KHK'sı çıkarılacağını söyledi Canikli kendi Bakanlığında yaşanan hatayı da örnek olarak verdi.
 
Canikli, 50 binden fazla memuru ihraç ettiklerini, yanlış değerlendirme oranının yüzde 1'in altında olduğunu, yanlışlıkla atılanların yine aynı yöntemle görevlerine iade edileceğini açıkladı.
 
İŞTE CANİKLİ'NİN AÇIKLAMALARI
 
Konu tartışılıyor. Çok farklı görüşler
 
Belirlediğimiz kriterler çerçevesinde bu kamudaki görevden almalar gerçekleştiriliyor. Hepsi somut ve net kriterler. Bunlardan herhangi birine takılması halinde işlem tesis ediliyor. Bir kısmını sayayım..
 
    FETÖ'ye bağlı bilinen dernek, vakıf vs. üyelikler, yönetici pozisyonunda görev almalar.
    Bylock olarak bilinen şifreli haberleşme platformunu kullanma.
    Bank Asya'daki hesabını, terör örgütü başının, bu kurumu finansal olarak destekelyin dediği tarihten itibaren hesap açıp veya varolan hesabına para yatıranlar.
    MİT ve Emniyet istihbarat örgütlerinden gelen kayıtlar
 
Buna benzer somut kesin net bilgiler
 
Kriterlerimize uygun olmayanlar, herhangi bir açığa alma veya göreve son verme işlemiyle açığa kalmamıştır.
 
Bu ölçütler bağlamında çalışmalarımıza devam ediyoruz. Bunları da herkesle paylaşıyoruz. CHP ve MHP ile paylaşıyoruz. Kendilerinin talebi üzerine bilgi veriyoruz.
 
Çok az da olsa düzeltemeler yapıyoruz. Hatalı olduğu daha sonra anlaşılırsa onları yine aynı yöntemle görevlerine iade edeceğiz. En son kararnamede, kapatılan FETÖ yurtlarından 15 eğitim öğretim kurumuu tekrar açtık ve iade ettik. Yaptığımız çalışmalarda bunu tespit ettik. Aynı şey görevden alınan personel için de geçerli. 50 binden fazla kişiyi ihraç ettik. Yanlış değerlendirmenin sonucunda FETÖ mensubu olmadığı halde atılan varsa, onu da aynı yöntemle iade edeceğiz.
 
Zaman zaman da olabiliyor. Bir örnek vereyim. FETÖ başının çağrısı üzerine altınlarını Bank Asya'ya yatıran bir görevden alınan vardı. İtiraz etti. Hesabı kapatıtm diye. Hakikaten 2012 yılında altın hesabını TL'ye çevirdiğini ve hesabı kapattığını gördük. Bunu önümüzdeki ilk kararnamede iade edeceğiz.
 
Yanlış yapıldığı iddiaları en ciddi şekilde değerlendieiyoruz. Adaletsizlik yapmıyoruz.
 
Hata oranımız çok düşük. Şuana kadar ben FETÖ mensubu değilim diyenlerin oranı yüzde 1'in altında. Yapılan itirazların yüzde 3 veya 5'i haklı çıkıyor.

nurettin canikli göreve iade khk

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Cumhurbaşkanı adaylarının öğretmenlere yönelik seçim vaatlerini derledik
Cumhurbaşkanı adaylarının öğretmenlere yönelik seçim vaatlerini derledik
Bunu yazan okul müdürü: Her ilde pavyon garılarıyla yatan Atatürk...
Bunu yazan okul müdürü: Her ilde pavyon garılarıyla yatan Atatürk...