İzmirim kart değişimi başvurusu yarın sona eriyor


İzmirim kart değişimi başvurusu yarın sona eriyor

İzmir' de öğretmen ve öğrencilerin toplu taşıma kartları değişiyor. 1 Eylül’den itibaren otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı buz pisti, akıllı tuvaletler gibi bir çok hizmet için İzmirim Kart ile ödeme yapılabilecek. Toplu ulaşım dahil tüm bu hizmetlerden yararlanabilmek için İzmirim Kart dışındaki kartların 30 Kasım’a kadar yenilenmesi; öğrenci ve öğretmenler 31 Ağustos'a kadar değişim için başvuruda bulunması gerekiyor

İzmirim kart değişimi başvurusu yarın sona eriyor
İzmirim kart değişimi başvurusu yarın sona eriyor

İzmirim Kart olmayan eski tip Öğrenci ve Öğretmen kart sahipleri 15 Temmuz 2016 – 31 Ağustos 2016 tarihleri arasında www.eshot.gov.tr ve www.izmirimkart.com.tr adresleri üzerinden öncelikle değişim başvurusu yapacaklar, 3 Boyutlu Güvenlik Sistemi ile internetten kartla güvenli ödeme ya da Vakıflar bankasının herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden Eshot Genel Müdürlüğü KURUM TAHSİLAT hesabına 7,00 TL. ücret yatıracaklardır. (Mevcut Öğrenci ve Öğretmen kartlarının arka yüzünde yer alan kart numarası 23105 ve 23106 ile başlayan kartlar İzmirim Kart olduğundan değiştirilmeyecek ve aynı kartlar kullanılmaya devam edilecektir.)
 

İZMİRLİLERİN toplu ulaşım kartı İzmirim Kart’ın kapsamı genişliyor. 
 
 İzmirim Kart’ta yeni dönem
 
1 Eylül’den itibaren otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı buz pisti, akıllı tuvaletler gibi bir çok hizmet için İzmirim Kart ile ödeme yapılabilecek. Toplu ulaşım dahil tüm bu hizmetlerden yararlanabilmek için İzmirim Kart dışındaki kartların 30 Kasım’a kadar yenilenmesi gerekiyor.
 
İzmir’de bugüne dek toplu ulaşım alanında kullanılan akıllı kartların kapsamı genişletilerek gerçek anlamda bir "şehir kartına" dönüştürülüyor. Kentte hareket etmeyi her anlamda kolaylaştıracak proje ile İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından işletilen otoparklar, Bisim, Teleferik, İzmir Doğal Yaşam Parkı, Aşık Veysel Rekreasyon Alanı buz pisti ve akıllı tuvaletler gibi birçok hizmet için 1 Eylül 2016 tarihinden itibaren İzmirim Kart ile ödeme yapılabilecek. Yeni kartların daha farklı alanlarda da hizmet vermesi sağlanabilecek.
 
İzmirim Kart’ta yeni dönem
 
MEVCUT BAKİYELER İZMİRİM KART’A AKTARILACAK
 
"İzmirim Kart" olmayan eski tip öğrenci ve öğretmen kartı sahiplerinin, kart basım sürelerini de dikkate alarak 31 Ağustos 2016 tarihine kadar www.eshot.gov.tr ve www.izmirimkart.com.tr adresleri üzerinden değişim başvurusu yapması istendi.
 
Değiştirilecek kişiselleştirilmiş kartların yenileme bedeli olan 7 TL’lik ücret, başvuru sırasında internet üzerinden veya Vakıflar Bankası’nın herhangi bir şubesinden masrafsız ve havale ücreti ödemeden ESHOT Genel Müdürlüğü Kurum Tahsilat hesabına yatırılabilecek. Kişiselleştirilmiş kartlar için yeni müracatta ise değişim ve yenileme bedeli 10 TL olacak.
 
Eski tip kartlara dolum yapılabilecek son tarihin 31 Ekim 2016 olarak belirlendiği ve bu kartların 30 Kasım 2016 tarihinden itibaren geçersiz olacağı bildirildi. Mevcut bakiyelerin aktarılacağı İzmirim Kart’ta 90 dakika sistemi aynen devam edecek. Elinde İzmirim Kart olanlar herhangi bir değişiklik yapmayacak. Daha önceki dönemden kalan kartlar ise 6 TL ücret karşılığında yenilenecek.

http://img.haberler.com/haber/481/izmirim-kart-geliyor-7339481_x_1683_o.jpg
 
KART DAĞITIMLARI OKULLAR VE YEREL HİZMET BÜROLARINDAN 
 
Kart değişim başvurusunda bulunan ilköğretim ve lise öğrencilerine ait kartlar 2016-2017 öğretim döneminde okullarına toplu olarak teslim edilecek. Kartlar okul yönetimleri tarafından dağıtılacak, ESHOT tarafından bireysel kart teslimi yapılmayacak.
 
Çeşme, Karaburun, Kemalpaşa, Menderes, Ödemiş, Seferihisar, Tire, Torbalı, Foça, Dikili, Kınık, Kiraz, Selçuk ve Bergama ilçelerinde öğrenim gören ilköğretim ve lise öğrencileri Büyükşehir Belediyesine ait yerel hizmet bürolarından kartlarını teslim alacaklar.
 
İzmir dışında okuyan ilköğretim ve ortaöğretim öğrencileri Konak Katlı Otopark altında bulunan ESHOT Ulaşım Kartları Şube Müdürlüğü Kart Dağıtım Bürolarından kartlarını teslim alabilecekler. Bunların dışında yer alan kart teslimatları ise kart değişim başvurusu formunda seçim yapılan dağıtım yerlerinden teslim edilecek. Kartların teslim işlemlerine 2016 yılı Eylül ayında başlanacak.

izmir toplu taşıma eshot kart izmirim kart öğretmen öğrenci izmir eshot kart değişimi eshot öğretmen kartı izmirim öğretmen kartı izmir kart geçerlilik süresi

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı