Kamuda memura çifte inceleme


Kamuda memura çifte inceleme

Ak Parti'nin Başbakan Binali Yıldırım'ın da katıldığı kapalı grup toplantısında kamuda 70 bini bulan görevden uzaklaştırmalar ele alındı.

Kamuda memura çifte inceleme
Kamuda memura çifte inceleme

KIVANÇ EL
 
Toplantıda çıkarılan KHK'lar, dün Meclis'e sevk edilen düzenlemeler konusunda İçişleri Bakanı Efkan Ala, Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ve Milli Savunma Bakanı Fikri Işık, vekillere bilgi verdi.
 
4-5 kaynaktan teyit
 
Bazı vekiller, "Cemaat ile ilişkisi olmayan, ancak o yönde ihbar olup görevden alınan kamu görevlileri de olduğu yönünde duyumlar geliyor" değerlendirmesi yaptı. Konuya ilişkin İçişleri, Adalet ve Milli Savunma bakanları bilgi verirken Yıldırım'ın, "Titiz bir çalışma yapılıyor. FETÖ mensubu olmayanlar mağdur edilmeyecek" mesajı verdiği kaydedildi.
 
Ala'nın da, "Kamudan çıkarma işlemi yapılmadı, tedbir olarak görevden uzaklaştırmalar yapıldı. Bunlar kamudan atıldıkları ya da atılacakları anlamına gelmiyor. Bu bir önlem. Aralarında FETÖ mensubu olmayanlar da çıkabiliyor. Yeniden bir değerlendirme yapılıyor. Bazı isimler için 4-5 kaynaktan teyit alınıyor" dediği öğrenildi. Özellikle bazı memurların birbirini ihbar ettiğini önlem için ihbar edenin de edilenin de görevden alındığı bilgisi de vekillere bakanlar tarafından verildi. Memurlarla ilgili, MİT ve istihbarat raporları, banka kayıtları, mal varlıkları, yurtdışı çıkışları gibi tüm incelemelerin yapıldığı vekillere anlatılarak, son değerlendirmenin de detaylı olarak yapılacağı aktarıldı. Bazı vekillerin, "Bize de bazı ihbarlar geliyor, ne yapalım?" demesi üzerine Yıldırım'ın, "Başbakanlık, İçişleri, ilgili kurumlara bildirilebilir" yanıtı verdiği kaydedildi.
 
Toplantıda birçok vekil, darbeye ilişkin istihbaratın gecikmesi ve istihbarat zafiyeti konularını da gündeme getirdi. Bu konuda Yıldırım, istihbaratın yeniden yapılandırılmasına dair çalışma yapıldığı bilgisini verdi. Toplantıda, askeri kışlaların şehir dışına taşınmasına dair değerlendirmeler de yapıldı.

Milliyet

fetö açığa alınan memur açığa alınan öğretmen

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor