Son dakika: Kaçak darbeci on asker yakalandı!


Son dakika: Kaçak darbeci on asker yakalandı!

Son dakika haberleri Ula ilçesinden geldi. Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbeci on asker Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde yakalandı.

Son dakika: Kaçak darbeci on asker yakalandı!
Son dakika: Kaçak darbeci on asker yakalandı!

MARMARİS (DHA)

Muğla Valisi Amir Çiçek, 10 askerin yakalandığını ancak 1 kişinin halen kaçmaya devam ettiğini açıkladı. Darbeci askerlerin yaralı ya da ölü olarak ele geçirildikleri konusunda henüz bilgi alınamadı. Bölgeden gelen son dakika haberlerini anında aktaracağız...
 
Son dakika haberleri: Marmaris'te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenledikten sonra kaçan darbeci askerlerin Ula ilçesi Şirinköy bölgesinde bulunduğu ihbarı üzerine bölgeye çok sayıda ekip kaydırıldı. Operasyon başlatan Jandarma timleri megafonlarla darbeci askerlere yönelik 'teslim olun', çağrısı yaptı. Kaçak on asker yapılan operasyonun ardından yakalandı. Bir kişinin yakalanmasına çalışılıyor. Son dakika haberlerini anında aktaracağız...
 
MUĞLA VALİSİ ÇİÇEK: 10 KİŞİ YAKALANDI
Muğla Valisi Amir Çiçek, AA muhabirine yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin bölgede 10 askerin yakaladığını bildirdi. Vali Çiçek, "Bir kişi daha kaçıyor. Bu bir kişinin de en yakın sürede  yakalanacağını umut ediyorum. Kısa sürede sonuca ulaşacağımızı tahmin ediyorum."  dedi. Çiçek, bölgede çok sayıda vatandaşın bulunduğunu, operasyonun devam ettiğini, uzun menzilli silahlar kullanıldığını ve herhangi bir üzücü olay yaşanmaması için vatandaşların bölgeden uzaklaşması gerektiğini söyledi.
 
 
DOMUZ AVINA GİDEN AVCILAR GÖRDÜ
Firari askerleri gördüğünü ile süren Üzeyir Çalca, domuz avına giderken 5 kamuflajlı esker gördüğünü, niçin burada bulunduklarını sorduğunda ise tatbikat yaptıklarını söylediklerini belirtti. Çalca, şunları anlattı:
 
"İki arkadaş mısır tarlasına domuz bekçiliği yapmaya gidiyorduk. Azmak (Dere) içerisinde çatırtı duyduk. Domuzların dere içerisinde olduğunu düşündük. Biraz bekleyip domuz olduğuna kanaat getirince ateş edecektik. Ancak seslerin dereyi geçip tarlaya doğru girdiğini duyduk., O tarafa ışık tuttuk arkadaşımla birlikte. Birdenbire 5 kişi yere yattı. İçlerinden bir tanesi ayağa kalktı. Ne yaptıklarını sorduğumuzda 'Biz tatbikat yapıyoruz' dediler. Biz 5 kişiyi gördük ama azmak içerisinden çatırtı sesleri geliyordu. Daha fazla kişi olabilir."
 
ÜZERLERİNDE TİŞÖRT ALTLARINDA KAMUFLAŞ VARDI
 
Üzeyir Çalca, askerlerin nasıl oldukları yönündeki soruya ise üzerlerinde askeri tişört bulunduğunu belirterek, "Altlarında kamuflaş vardı. Ancak dereyi geçtikleri için ıslanmıştı. Zayıf yapıları, yüzleri sakallı ve dağınık bir haldeydiler" dedi. 
 
SON DAKİKA: FOTOĞRAFLARDAN TEŞHİS ETTİLER
 
Üzeyir Çalca, gördüğü kişilerin kendisine gösterilen firari askerlerin fotoğraflarından aynı kişiler olduğunu teşhis etti. Bu gelişme üzernine jandarma komando birlikleri ile Özel Harekat timleri ve Genelkurmay Özel Kuvvetler Komutanlığı'na bağlı timler bölgeye sevk edildi. Termal kameralı helikopter ve uçaklarda operasyona havadan destek verdi. Operasyon yapan ekipler sık sık 'teslim olun' çağrısında bulunurken, bölgeyi çembere almaya çalışıyor
 

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor