Antalya' da açığa alınan öğretmen sayısı


Antalya' da açığa alınan öğretmen sayısı

Antalya'da FETO operasyonları kapsamında yandaşlık ve yardım yaptığı belirlenen bin 344 çalışan (hakim, savcı, gazeteci, kamu çalışanı, asker, polis vs.) açığa alındı. FETO'ya ait olduğu belirlenen Antalya'daki hangi hastanelerin kapandığı konusunda da Valilik açıklama yaptı. Peki Antalya'da kaç kişi görevden uzaklaştırıldı? Antalya'da görevden uzaklaştırılanların listesi açıklandı mı?

Antalya' da açığa alınan öğretmen sayısı
Antalya' da açığa alınan öğretmen sayısı

ANTALYA'DA BİN 344 KİŞİ AÇIĞA ALINDI

Antalya'da persone açığa alınacak mı? diye merakla bekleyen personele yapılan açıkama ile bin 344 kişinin açığa alındığı ve Antalya'da açığa alınan kişilerin arasında kamu çalışanı, gazeteci, hakim, savcı ve işadamlarının bunuduğu açıklandı. FETO ile irtibatı olduğu belirlenen personelin yerine yeni personel ne zaman alınacak? Antalya'da görevden alınan personel isimleri Valilik tarafından oluşturulmaya devam ediyor.

ANTALYA'DA GÖZALTINA ALINAN KİŞİ SAYISI

FETO operasyonları kapsamında FETO'ya yardım ve yataklı yaptığı belirlene bin 344 personelin arasından 97'sinin gözaltına alındığı açıklandı. Böylece Antalya'da gözaltına alınan kişi sayısı 97 olmakta iken toplamda 218 kişi gözaltında, 72 kişi ise firari. Kamuda açığa alınan personel sayısı ise 878.

ALANYA ESKİ KAYMAKAMI ERHAN ÖZDEMİR FİRAR ETTİ

Antalya'da devam eden FETO operasyonları sonrasında Vali Yardımcısı Bilal Çelik ve Serik Kaymakamı Rıfat Altan tutuklandı. Alanya'nın üst düzey yöneticilerinden Erhan Özdemir'in firar ettiği bildirildi.

ANTALYA EMNİYET MÜDÜRLÜĞÜNDE GÖZALTI SAYISI

Emniyet Müdürlüğü genelinde FETO ile bağlantılı olduğu saptanan toplam 126 polisten 12'si tutuklandı, 3'ü denetimli serbest bırakıldı. 4 polis başka ile teslim edilirken, 72 emniyet mensubu açığa alındı. 22'si serbest bırakıldı, 33 polisin gözaltı süreci devam ediyor, 2 emniyet mensubu da firarda.

ANTALYA MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SON DURUM NE?

Antalya'da açığa alınanlar listesinde en fazla sayı ise Milli Eğitim Müdürlüğü'nde gerçekleşti. Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü'nce çoğunluğu eğitmen olmak üzere 734 personel FETÖ/PDY soruşturması kapsamında açığa alındı. İtirazlar üzerine bunlardan örgütle ilişkisi olmadığı belirlenen 4 kişi görevlerine iade edildi. Açığa alınan Milli Eğitim personeli sayısı 730olark kayıtlara geçti

ANTALYA ADLİYESİNDE DURUM NE?

Antalya Adli görevlerde bulunan hakim ve savcılar üzerinde de başlatıan FETO soruşturması kapsamında tutuklu hakim ve savcı sayısı 49 olarak kaydedildi, ancak bu kişilerden 11'inin firar ettiği söylendi. FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Antalya ve ilçelerindeki adliyelerde görevli toplam 73 hakim ve savcı hakkında işlem başlatıldı. Bunlardan 49'u tutuklandı. 8 hakim ve savcı denetimli serbest bırakılırken, 2'sinin gözaltı süreci devam ediyor. 3 hakim ve savcı başka ile teslim edilirken, 11 hakim ve savcı ise firari.

ANTALYA ASKERİYESİ SON DAKİKA GELİŞMESİ

Antalya'da görevini sürdüren 46 asker hakkında idari işlem başlatıldı. Ancak 46 askerden 10'unun tutuklandığı bildirildi. Garnizon Komutanı Tuğgeneral Mustafa Kaya, İl Jandarma Komutanı Kıdemli Albay Ahmet Yurdagül, Burdur Garnizon Komutanı Kıdemli Albay Metin Karagöz'ün de aralarında bulunduğu toplam 10 rütbeli asker tutuklandı. 22 asker serbest bırakıldı, 11 asker başka ile gönderildi, 3 asker ise halen gözaltında tutuluyor.

ANTALYA'DA GÖZALTINA ALINAN SİVİL HALK

FETÖ/PDY terör örgütüyle ilgili 15 TEMMUZ darbe girişimi soruşturması kapsamında kamu kurumlarının yanı sıra sivil ve özel sektöre yönelik toplam 261 kişi hakkında işlem yapıldı. Sivil halktan özel işlerde çalışan 261 kişiden 12'si tutuklandı, 179 kişi ise gözaltında tutuluyor. 49 kişi firari olarak aranıyor. 5 kişi denetimli serbest, 5 kişi de serbest bırakıldı.

DİĞER KAMU KURUM VE KURULUŞLARINDAKİ SON DURUM

FETÖ/PDY soruşturması kapsamında 15 Temmuz darbe girşmi sonrasında diğerkamu kurumlarında da soruşturma devam ederken bilanço şu şekilde. İl Müftülüğü'nde 18, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü'nde 1, Defterdarlık'ta 3, Tapu ve Kadastro'da 4, Gelir İdaresi Başkanlığı'nda 17, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'nde 3, Sağlık Müdürlüğü'nde 2, Gelir İdaresi Başkanlığı'nda 17, Alanya Liman Başkanlığı'nda 1, Sosyal Güvenlik Kurumu'nda 19, Batı Akdeniz Gümrük ve Ticaret Bölge Müdürlüğü'nde 3 kamu görevlisi görevlerinden uzaklaştırıldı.

 

 

antalya açığa alınan öğretmen listesi antalya açığa alınanlar antalya görevden uzaklaştırılanlar açığa alınan öğretmenler

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerde değişiklik yaptı
Bakanlık İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerde değişiklik yaptı
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller (72 İl açıkladı)
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller (72 İl açıkladı)