Ceyhun İrgil: Binlerce eğitimci tedirgin


Ceyhun İrgil: Binlerce eğitimci tedirgin

Demokrasiye karşı yapılan darbe girişiminde rol alan, destek olan, hatta darbeyi onaylayanlara hukuka uygun soruşturmaların yapılması ve suçu belirlenenlerin mutlaka cezalandırılmasından yana olduğunu belirten CHP’li Ceyhun İrgil, eğitim camiasına vicdan çağrısında bulundu: Fırsat bu fırsat deyip, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) ile hiçbir bağı olmayan masum eğitimcilere iftira atarak, ispiyonlayarak bir yere varılamaz!

Ceyhun İrgil: Binlerce eğitimci tedirgin
Ceyhun İrgil: Binlerce eğitimci tedirgin

MİLLİ EĞİTİM CAMİASI VE ÖĞRETMENLİK MESLEĞİNİ YIPRATMAYIN

ÖĞRETMENLER BU ÜLKENİN GELECEĞİDİR

15 Temmuz FETÖ darbe girişimi  sonrasında en fazla travmaya uğrayan kurumlardan birinin MEB olduğunu söyleyen CHP Bursa Milletvekili Ceyhun İrgil, eğitim camiasına vicdan çağrısında bulundu: Fırsat bu fırsat deyip, FETO ile hiçbir bağı olmayan masum eğitimcilere iftira atarak, ispiyonlayarak bir yere varılamaz!
 
Demokrasiye karşı yapılan darbe girişiminde rol alan, destek olan, hatta darbeyi onaylayanlara hukuka uygun soruşturmaların yapılması ve suçu belirlenenlerin mutlaka cezalandırılmasından yana olduğunu belirten CHP Bursa Milletvekili Dr. Ceyhun İrgil, “Arada masum insanların olabileceği unutulmamalı” dedi.

İrgil, “Böyle zamanlarda gerçek vatanseverler parti ve siyasi görüşlerini bir kenara bırakır ve yaraları onarmaya çalışır. Yaşadığımız travmayı ve yarayı, yeni kanamalara ve yeni acılara meydan vererek onaramayız” diye konuştu.
 
BİNLERCE EĞİTİMCİ TEDİRGİN
 
15 Temmuz sonrası süreçte Milli Eğitim Bakanlığı’nın en fazla travmaya uğrayan kurumlardan biri olduğuna dikkat çeken İrgil, bu terör örgütüyle geçmişte bizzat ilişkili olanların kendilerini kurtarmak veya kendilerine yer açmak için ahlaksızca bir muhbirlik yarışı ile iftira kampanyasına giriştiklerini söyledi. 
 
Rakiplerini ve sevmedikleri insanları karalamak için 15 Temmuz’u fırsat bilen bir dolu karaktersiz var” diyen TBMM Milli Eğitim Komisyonu üyesi İrgil, sözlerini şöyle sürdürdü: 
 
Bu süreçte, fırsat bu fırsat deyip MEB bürokratlarına iftira atarak, masum öğretmen ve yöneticileri ispiyonlayarak bir yere varılamaz. Şu anda binlerce eğitimci tedirgin çünkü herkes birbirini ihbar etme yarışında. Eşi sendika üyesi, Bank Asya’dan havale yaptı, çocukları cemaat okullarına gidiyordu, muhalifti gibi vicdan sınırlarını zorlayan yüzlerce nedenle hatta yöneticisi hoşlanmıyor diye nice masum insanın açığa alınması, işsiz kalması ama daha da önemlisi ‘terörist’ olarak karalanmasıyla karşı karşıyayız. Çıkarcı, fırsatçı ve ahlak düşkünü kişilerin kanıta dayanmayan nefretle ve kendilerini kurtarmak için yaptığı ihbarlar işleme konmamalıdır. Asıl incelenmesi gerekenler bu ihbarcılardır.”
 
EĞİTİM ORDUSU HAZIRLANMALI
 
MEB bürokratlarının eylülde okulların olabildiğince normal koşullarda açılması için gece gündüz demeden çalıştığının düşünülmesi gerektiğini belirten İrgil, MEB üst düzey bürokrasisini ihbarlarla meşgul etmenin, iftiralarla morallerinin bozmanın yanlış olduğunu söyledi. 
 
İrgil, “Zira önümüzde terör ile mücadele için en önemli savaşlardan biri ‘eğitim ordusunun’ hazırlanmasıdır. Bırakalım da işlerini yapsınlar. Çünkü eylülde açılması gereken binlerce okul, öğretmenleri ile buluşmayı bekleyen milyonlarca çocuk ve görev yapmak için sabırsızlanan binlerce öğretmen var” diye konuştu. 
 
Dr. Ceyhun İRGİL
Bursa Mv.
TBMM Eğitim Kom. Üyesi

Ceyhun İrgil

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
İnce: ''Her 24 Kasım'da Öğretmenlere bir maaş ek ödeme yapılacak''
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor
Dikkat! Sınav görevi almak isteyenlerin bu işlemi yapması gerekiyor