Deniz suyunun inanılmaz faydaları


Deniz suyunun inanılmaz faydaları

Araştırmalara göre deniz suyunda, hem bedensel hem zihinsel sağlık için faydalı olan 90'a yakın madde var

Deniz suyunun inanılmaz faydaları
Deniz suyunun inanılmaz faydaları

Cilt sağlığı ve güzelliği için olan faydaları bir yana, deniz suyunun kalp ritmini düzenlemeye kadar pek çok olumlu etkisi var.

http://www.icerden.com/wp-content/uploads/2015/12/yuzmek.jpg

Deniz suyundaki potasyum klorürün cildi güzelleştirdiği, iyotlu havanın da zihinsel ve bedensel gençleşmeye katkıda bulunduğunu belirten Estetik Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, dalgaların sesinin kalp ritmini denegeleyici bir etkiye sahip olduğunu belirtti.

Deniz kenarındaki iyotlu havanın, zihni ve bedeni gençleştirdiğini belirten Cihantimur, kaliteli uykuya ve stresin azalmasına da neden olduğunu söylüyor.

http://www.hurhaber.com/haber_resim/2014/07/0519024874.jpg
 
MUTLU EDİYOR
 
Deniz havası, serotonin salgılanmasına yardımcı oluyor ve böylece strese karşı savaşarak, mutlu olmamızı sağlıyor. Bedenin enerjiyle dolmasına sebep olan deniz havası ayrıca kronik deri hastalıkları üzerinde de güneş ışığıyla birlikte iyileştirici bir etkiye sahip.

http://www.pembemagazin.com/wp-content/uploads/2016/01/bornzten.jpg

DENİZ SUYU CİLDİN DOSTU
 
Cihantimur’a göre, deniz suyu güneşle birleştiği noktada ise, cilt üzerinde son derece olumlu etki yaratıyor: “Araştırmalar gösteriyor ki deniz suyunun içerisinde 90'a yakın faydalı hatta şifalı diyebileceğimiz madde mevcut.

Bunların içinde en önemlisi potasyum klorürdür. Potasyum klorür, cildin elastikiyet derecesini artırır ve cilt dış yüzeyini pürüzsüz, canlı ve genç hale getirir. Bu yüzden, uygun saatlerde ve güneşin zararlı etkilerini dışlayan kremlerle desteklenmiş güneş ve deniz banyosu, cilt için son derece faydalıdır.”

http://sermathasir.com/wp-content/uploads/2015/05/love-beach-love-backgrounds-beach-love-25711.jpg


Op. Dr. Bülent Cihantimur, yaz mevsimi boyunca olabildiğince deniz suyundan ve güneşten istifade etmenin hem fiziksel, hem de psikolojik olarak bedene olumlu geri dönüşler yapacağını vurguladı.

sozcu.com.tr

deniz suyunun faydaları tuzlu su

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
''Öğretmenleri Toplumun En Saygın İnsanları Yapacağız''
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı
Çocuklarımıza İyi İnsan Olmayı Öğretmek Öğretmenlerin Görevi Olmamalı