Müdür yardımcısı istismardan beraat etti, yine aynı şeyi yaptı


Müdür yardımcısı istismardan beraat etti, yine aynı şeyi yaptı

İstismardan beraat edip göreve iade edilen müdür 5 öğrenciyi daha istismar etti

Müdür yardımcısı istismardan beraat etti, yine aynı şeyi yaptı
Müdür yardımcısı istismardan beraat etti, yine aynı şeyi yaptı

İstanbul Bağcılar'da daha önce cinsel istismardan yargılanarak beraat verilen ve göreve iade edilen bir lisenin müdür yardımcısı 5 erkek öğrenciye daha cinsel istismar suçundan hakim karşısına çıktı. Sanık S.A. 125 yıla kadar hapis cezası istemiyle yargılanıyor.
 
İstanbul Bağcılar'da bir lisenin müdür yardımcısı olan S.A.'nın, 5 erkek öğrencisine, "basit cinsel saldırı" ve "çocuğun cinsel istismarı" suçlarından 125 yıla kadar hapis cezası istemiyle tutuklu yargılandığı davaya başlandı.
 
Bakırköy 12. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davanın ilk duruşmasına, soruşturma kapsamında 30 Mart’ta tutuklanan müdür yardımcısı S.A. (49) ve avukatı ile mağdur öğrenciler S.O., A.Y., M.O. ile mağdurların aileleri katıldılar.
 
2010’DA AYNI SUÇLAMADAN YARGILANIP BERAAT EDİNCE GÖREVİNE GERİ DÖNMÜŞ
 
DHA'nın haberine göre ilk duruşmada sorgusu yapılan S.A., 2010 yılında aynı okulda yine müdür yardımcısı olarak görev yaparken "Basit cinsel istismar" suçlaması ile yargılandığını, disiplin soruşturması nedeniyle okuldan uzaklaştırıldığını hatırlatarak, bu suçlamadan beraat ettiğini söyledi. Beraat kararından sonra Danıştay kararı ve bakanlığın kararnamesi ile aynı okula 2015 yılında tekrar göreve başladığını belirten S.A., okula döndükten sonra okul müdürü H.U.T.’nin kendisi ile çalışmak istemediğini ve mobing uyguladığını öne sürerek, müdür hakkında savcılığa şikayette bulunduğunu ancak kaymakamlığın soruşturma izni vermediğini iddia etti.
 
Daha sonra dosya kapsamındaki suçlamalara yanıt veren S.A., "Öğrencilerimi çocuklarım kadar, hatta bazen daha fazla seviyorum" dedi.
 
‘D. ATLETTİ, İDDİA EDİLEN EYLEM OLMUŞ OLSA BENDEN KAÇABİLİRDİ'
 
Öğrencilerini tercihleri ve yapacakları sporlar konusunda bilgilendirdiğini savunan S.A., "Spor okulları ve beden eğitimi okullarına gidecekleri yönünden boylarını, kilolarını sordum. Bu şekilde ilgilenmiş olmama rağmen bu tür suçlamayla karşılaşmak beni üzmüştür. Ayrıca öğrencilerimizden D. atletti. İddia edilen eylem olmuş olsa benden kaçabilirdi. D. ve A.'nın disiplin soruşturmaları vardı. Onları uyardım. Bir mağdur ifadesinde kendisini belinden tutup kaldırdığımı söylüyor. Benim bel fıtığım vardır, ağır yük kaldıramam, 10 kilodan fazla kaldıramam. Odanın kapısını gören iki adet kamera vardır, bu kamera kayıtlarının getirilmesini isterim. Mağdurlar grup psikolojisiyle hareket etmişlerdir. İddianamede iddia edilen eylemlerin hiçbirini yapmadım. Dava ve soruşturmanın okul müdürü ve rehber öğretmeninin yönlendirmesi ile olduğunu düşünüyorum " dedi.
 
Mağdurların ifadesine geçildiği sırada söz alan pedagog Zülküf Polat, mağdurların ifadesi sırasında sanığın duruşmada bulunmasının uygun olmadığını söyledi. Mahkeme, mağdurların rahat ifade verebilmeleri için hem ailelerini hem de sanığı duruşma salonundan çıkardı.
 
‘ÖPMESİ NORMAL DEĞİLDİ'
 
Mağdurlardan S.O., ders kitabının kaybolduğunu, yenisini istemek için S.A.'nın yanına gittiğini, S.A.'nın kendisini konferans salonuna götürdüğünü, kitabı verdikten sonra ayrılmak üzereyken kendisine, "Öpmeden mi gidiyorsun" dediğini, ardından da her iki yanağından öptüğünü iddia etti. S.A.'nın başka bir gün de sınıf defterini imzalatmak için kendisini çağırdığını öne süren S.O., "Normalde sınıf başkanı imzalatır ancak o gün benden istedi. Ben de ders başladıktan sonra defteri götürdüm. Arkadaşım D.Ö.'yü de odasına çağırdı. Sınıf defterini imzaladıktan sonra bizi öpmeye çalıştı. Öncesinden de cinsel içerikli konuşmalar yaptı. ‘Hiç cinsel ilişkiye girdin mi' diye sordu. Beni öpmeye çalıştı elimle engel olmaya çalıştım. D.Ö. gelmeden de bana durmadan D.Ö.'yü soruyordu. ‘Nasıl bir çocuk, yalan söyler mi' falan diye. Başka eylemi olmadı ama öpmesi normal bir öpme değildi. Ayrıca hiçbir disiplin soruşturmam yoktur. 2010 yılında da benzer bir olay olduğunu bir öğrencinin velisinden duydum. Bunun üzerine gidip rehber öğretmenimize giderek bu olayı sordum. O da anlattı ve ben de şikayetçi olduğumu söyledim, şikayet dilekçesi verdim. Sanıktan şikayetçiyim" dedi.
 
‘YETER HOCAM YETER'
 
Mağdurlardan A.Y. ise ifadesinde S.A.'nın kendisini odasına çağırdığını, cinsel içerikli konuşmalar yaptığını söyledi. Bundan rahatsız olduğu için yanında arkadaşı F.'yi götürmeye başladığını, ancak sanığın F.'nin yanında da cinsel içerikli konuşmaları sürdürdüğünü ifade eden A.Y., "Bana, ‘saçını öne düşürsene, parfümün ne güzel kokuyor' diyordu. Beni yanına oturtup notları girelim diyordu. Yanağımdan öpüyordu. Niyeti belli oldu. Bir gün yine odasına çağırdı gittim. Eski bir öğrencisi olduğunu söylediği biri vardı odada. Bana, ‘seni manken yapacağım, vücudunu göster' diyordu. Yanındaki kişiye kapıyı kilitle dedi. ‘Kilitlemesin, yasak bir şey yapmıyoruz' dedim. Karnıma ve vücuduma dokundu. Devam edince, ‘yeter hocam yeter' dedim. Sonra babama bu olayı anlattım. Babam okula görüşmeye geldi ancak babama da beni kötülemiş. Sonra rehber hocamıza her şeyi anlattım" dedi.
 
Mağdur M.O.'da ifadesinde kendisini sürekli odasına çağıran sanığın kendisine cinsel içerikli sorular sorduğunu, yanağından öptükten sonra kendisinin de onun yanağından öpmesini istediğini söyledi.
 
Mahkeme, bu duruşmaya katılmayan iki mağdur öğrencinin bir dahaki duruşmaya zorla getirilmesine karar vererek duruşmayı erteledi.

Birgun.net

müdür sapık müdür müdür yardımcısı cinsel istismar

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yönetici Atama Yönetmeliği Değişti. Okul İdarecileri Artık Böyle Seçilecek
Yönetici Atama Yönetmeliği Değişti. Okul İdarecileri Artık Böyle Seçilecek
Bakan İsmet Yılmaz'dan Yeni Performans Açıklaması
Bakan İsmet Yılmaz'dan Yeni Performans Açıklaması