TEOG 2016 YEP sonuçları açıklandı. E-okul' dan öğrenmek için tıklayınız


TEOG 2016 YEP sonuçları açıklandı. E-okul' dan öğrenmek için tıklayınız

2016 TEOG sonuçları e-okul.meb.gov.tr'de. TEOG sonuçları bugün açıklanı.

TEOG 2016 YEP sonuçları açıklandı. E-okul' dan öğrenmek için tıklayınız
TEOG 2016 YEP sonuçları açıklandı. E-okul' dan öğrenmek için tıklayınız

VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ İÇİN TIKLAYINIZ

TEOG YEP SONUÇLARI

2015-2016 yılı Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş sistemi kapsamında Yerleştirmeye Esas Puanları açıklandı.

Bu sonuçların ardından öğrenciler, yerleştirme ve tercih işlemleri ile ilgili olarak illerde oluşturulan tercih ve yerleştirme rehberlik komisyonlarına müracaat ederek gerekli bilgiyi alabileceklerdir. Okullarda tercih ve yerleştirme işlemlerinde rehberlik yapmak maksadıyla rehber öğretmen görevlendirmesi yapılmıştır. 

 Öğrenciler, 15-25 Temmuz 2016 tarihleri arasında 25 okula kadar tercih yapabilecek ve okul müdürlüklerine müracaat ederek tercih işlemlerini onaylatacaklardır. Tercih işlemi okul müdürlüklerine onaylatıldıktan sonra işlem tamamlanmış olacağından; öğrencilerin, tercihlerinde yapmayı düşündükleri değişiklikleri okul müdürlüklerinde onaylama işleminden önce yapmaları gerekmektedir. 

 Tercih işlemleri tamamlandıktan sonra 8 Ağustos 2016 tarihinde yerleştirme sonuçları ve boş kalan kontenjanlar açıklanacaktır. Buna göre; 9-15 Ağustos 2016,  19-23- Ağustos 216 ve 26-31 Ağustos 2016 tarihlerinde yerleştirmeye esas nakil işlemleri gerçekleştirilecektir. 5-8 Eylül 2016 tarihleri arasında ise, il/ilçe yerleştirme ve nakil komisyonlarınca nakil tercih başvurularının alınması gerçekleştirilecektir. 9 Eylül 2016 tarihi itibarıyla yerleştirme işlemleri tamamlanacaktır. 

Yerleştirmeye Esas Puanlar, www.meb.gov.tr adresinden öğrenilebilir.

Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 

 Basın ve Halkla İlişkiler MüşavirliğiTEOG SONUÇLARI E-OKUL VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ EKRANI 
 
TEOG sonuçlarını öğrenmek isteyen öğrenci ve veliler MEB'in e-okul veli bilgilendirme sistemine giriş yapmak zorunda. Bilgisayarlarının arama çubuğuna e-okul.meb.gov.tr adresini giren veli ve öğrencilerin karşısına aşağıdaki ekran çıkacak.
 
TEOG sonuçları 2016 MEB e-okul.meb.gov.tr sorgu ekranına internethaber.com'dan da ulaşabilirsiniz. 
 
e-okul veli bilgilendirme sistemi ana sayfasında VELİ BİLGİLENDİRME SİSTEMİ GİRİŞ bölümünde yer alan kutucuklara sırasıyla Öğrenci TC Kimlik Numarası, Öğrenci Okul Numarası ve ekranda çıkan kodun girilmesi gerekiyor. Öğrenci bilgilerini ekrana doğru giren veliler 2016 TEOG sonuçlarına, YEP sonuçlarına ve yüzdelik dilimlere ulaşabilecekler.
 
TEOG YERLEŞTİRME PUANLARI SONRASI NE OLACAK?
 
TEOG'da yerleştirme takvimi belli oldu Milli Eğitim Bakanlığı (MEB) tarafından Temel Eğitimden Ortaöğretime Geçiş (TEOG) Uygulaması Tercih ve Yerleştirme e-Kılavuzu yayımlandı. Kılavuzdaki detaylara göre 29 Haziran çarşamba yani yarın Yerleştirmeye Esas Puanlar (YEP) açıklanıyor.
 
TEOG TERCİHLERİ NE ZAMAN?
 
Özel okullar, kendi yönetmeliklerinde belirledikleri puan hesaplama sistemine göre, 30 Haziran-14 Temmuz arasında kayıt işlemlerini yapabilecek. Devlet liselerine giriş için tercihler ise 15-25 Temmuz tarihleri arasında alınacak. Özel okullara kayıt yaptıran öğrenciler devlet liseleri için tercih yapamayacaklar.
 
LİSE TERCİHLERİ NASIL VE NEREDEN YAPILACAK?
 
Tercih işlemi bireysel olarak meb.gov.tr ve eokul.meb.gov.tr internet adreslerinden veya herhangi bir ortaokul müdürlüklerinden yapılabilecek ve onaylatılacak.
Öğrenciler, yerleştirmede 25 okula kadar tercihte bulunabilecek. 8. sınıfta öğrenim gören ve tercihte bulunan tüm öğrencilerin ortaöğretim kurumlarına yerleştirme işlemleri, tercihleri doğrultusunda, okul kontenjanlarına göre YEP üstünlüğü esas alınarak yapılacak.
 
TERCİHLERİ HİÇBİR LİSEYE YERLEŞEMEYENLER NE OLACAK?
 
Tercih yapmayan öğrenciler ile hiçbir tercihine yerleşemeyen öğrenciler, sistem tarafından açık ortaöğretim kurumlarına yerleştirilecek. 
Okul değiştirmek isteyen öğrenciler nakil döneminde değişiklik için başvuruda bulunabilecekler.
 
TEOG YERLEŞTİRME SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?
 
Yerleştirmeye esas nakil başvuru işlemleri, 9-15 Ağustos, 19-23 Ağustos, 26-31 Ağustos tarihleri arasında 3 dönemde gerçekleştirilecek. Yerleştirme sonuçları, 8 Ağustos'ta ilan edilecek.
 
TEOG YEP PUANLARI NASIL VE NEREDEN ÖĞRENİLECEK?
 
TEOG Yerleştirme Puanları-YEP 2016 MEB'in internet sayfası meb.gov.tr'den öğrenilecek. YEP sonuçlarının açıklanması ardından veliler MEB'in Sınav Sorgu Ekranı'na girerek öğrencinin TC kimlik numarası, doğum tarihi ve güvenlik kodu bilgisini girerek YEP 2016 sonuçlarına ulaşabilecekler.

teog 2016 teog sonuçları 2016 teog sonuçları teog sonuçları teog açıklandı mı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
YSK Başkanı Sadi Güven'in Seçim Sonucu Açıklaması
YSK Başkanı Sadi Güven'in Seçim Sonucu Açıklaması
Son Durum: Cumhurbaşkanı Adaylarının Aldığı Oy Oranları
Son Durum: Cumhurbaşkanı Adaylarının Aldığı Oy Oranları