100 puanın altındaki performans notuna itiraz edin! İşte dilekçe örneği


100 puanın altındaki performans notuna itiraz edin! İşte dilekçe örneği

Öğretmenlerin performans değerlendirmesine itirazlar gelmeye başladı. Değerlendirmenin nesnel olmayan kritelere dayandığı için okul müdürünün kişisel yargılarla değerlendirebileceği, keyfi not verebileceği söyleniyor. Öğretmenlerin MEBBİS'e giriş yaparak kendileriyle ilgili değerlendirmeyi kontrol etmeleri 100 tam puan altında yapılan değerlendirmeye itiraz için bir dilekçe ile okul idaresine başvurmaları gerekiyor.

100 puanın altındaki performans notuna itiraz edin! İşte dilekçe örneği
100 puanın altındaki performans notuna itiraz edin! İşte dilekçe örneği

Eğitim-iş: 100 puanın altındaki performans notuna itiraz edin!

Eğitim-iş İzmir 2 Nolu Şube Başkanı Prof. Dr. Ömer  Lütfi Değirmenci, öğretmenlerin kişisel MEBBİS ekranlarından kendileriyle ilgili değerlendirmeyi takip etmelerini, 100 tam puan altında yapılan değerlendirmeye itiraz için bir dilekçe ile okul idaresine başvurmalarını istedi.

Prof. Dr. Ömer  Lütfi Değirmenci,  “Perfornmans  değerlendirmenin 17.04.2015 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “Milli Eğitim Bakanlığı Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği”nin 54. maddesi ile uygulamaya konulduğunu, yönetmeliğin 54.maddesinde  “öğretmenlerin başarı, verimlilik ve gayretlerini ölçmek üzere her ders yılı sonunda, görev yaptığı eğitim kurumunun müdürü tarafından değerlendirmesi yapılır.” dendiğini,  “Performans Değerlendirme” kavramının ise değerlendirmenin yapılacağı kriterlerin bulunduğu ek-3 formunun başlığında yer aldığını söyledi.
 
Eğitim-iş’in yönetmeliğin bir çok maddesiyle birlikte  54.maddenin de yürütmesinin durdurulması talebiyle Danıştay 16. dairesinde dava açtığını belirten Değirmenci, çalışan öğretmenlerin 50 ölçüt üzerinden performans değerlendirmesine tabi tutulduğunu söyleyerek “Öğretmenler geçen öğretim yılı sonunda bakan Avcı’nın gösterdiği ‘rotasyon’ sopası ile yaz tatiline girmişlerdi. Bu yaz tatili de performans sopası ile başlıyor. Öğretmenler hizaya sokularak kölelik düzenine alıştırılmaya çalışılıyor.
 
Görünen o ki eğitimin piyasalaştırılması ve özelleştirilmesinin önünü açacak ve öğretmeni köleleştirecek en önemli hamle performans değerlendirmenin kurumsallaşması olacaktır.
 
Sermaye çevreleri ve onun temsilcisi AKP iktidarı her fırsatta eğitimin temel sorununun kalite olduğunu ve bu sorunun çözülmesi için öğretmenin kalite sorununun çözülmesi gerektiğini propaganda ediyor.
 
Milli Eğitim Bakanlığı bu uygulamanın nasıl yapılacağına dair valiliklere  15 Haziran ve 22 Haziran tarihli  iki yazı yazdı. Bu yazılarda performans değerlendirme işleminin 30 Haziran 2016 tarihine kadar bitirilmesi isteniyor. Öğretmenlerin kişisel MEBBİS ekranlarında kendileriyle ilgili değerlendirmeyi görebileceği de belirtilmiş.
 
Değirmenci, öğretmenlerin kişisel MEBBİS ekranlarından kendileriyle ilgili değerlendirmeyi takip ederek 100 tam puan altında yapılan değerlendirmeye itiraz için bir  dilekçe örneği ile okul idaresine başvurmalarını öneriyoruz.” dedi.

sendikalus.com


Dilekçe Örneği

ADI VE SOYADI                                 :

T.C.KİMLİK NO                                   :

MEBSİS NO                                          :

BABA ADI                                           :

ANA ADI                                             :

DOĞUM YERİ VE YILI                      :

GÖREVİ                                                :

GÖREV YERİ                                      :

KONUSU                                              :                                                                                               

 

 

…………………………………………..MÜDÜRLÜĞÜNE,

 

 

İlgi :a)17.04.2015 tarih ve 29329 sayılı Resmi Gazetede yayımlanan MEB Öğretmen Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliği,

        b)MEB Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 15/06/2016 tarih ve 6562849 sayılı yazısı,                         

        c-)22.06.2016 MEB  Öğretmen Yetiştirme ve Geliştirme Genel Müdürlüğünün 38772063-774.06-E.6905752 sayılı yazısı,

 

İlgi a) yönetmelik kapsamında okulumuzda görev yapan öğretmenlerimiz 2015-2016 eğitim ve öğretim yılından itibaren performans değerlendirilmesine tabi tutularak  tarafınızca  değerlendirmeler yapılmıştır. Yapılan değerlendirmeler MEBBİS  modülünde  kişisel kullanıcı sayfamızda görülmektedir. 100 üzerinden …….puanla değerlendirilmiş bulunmaktayım.

            Gözlemlere dayanılarak değerlendirilebilecek bazı kriterlere “Bazen (1,00 puan), Sıklıkla(1,50 puan)” denilerek 2,00 puanlık Her Zaman seçeneğinin verilmemesi için somut gerekçeler yazılı belgelere dayanması gerekmektedir. Performans değerlendirme  işleminin nesnel, somut, ölçme ve değerlendirme  kriterlerine dayanmadığı bu haliyle objektiflikten uzak, soyut ve dayanaksız olması nedeni ile hukuka aykırı olduğunu düşünmekteyim.

            Tarafıma 100 puan üzerinden …… puan almama neden olan……..... maddesinde yer alan kritere olumsuz puan verilmesinin dayanağının ve gerekçesinin belgeleriyle birlikte tarafıma yazılı olarak bildirilmesini, bu mümkün değilse, tamamen subjektif olan bu değerlendirmenin olumlu olarak düzeltilmesini talep ediyorum. Aksi halde yasal haklarımı kullanacağımı bildirir, gereğini bilgilerinize arz ederim. …/06/2016

 

 

                                                                                   Ad Soyad

                                         

Performans değerlendirmesine itiraz dilekçesini İNDİRMEK İÇİN TIKLAYINIZ

performans değerlendirme performans notu performans itiraz performans notu itiraz itiraz dilekçesi müdür notuna itiraz dilekçe örneği eğitim iş izmir itiraz performans

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerde değişiklik yaptı
Bakanlık İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerde değişiklik yaptı
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller (72 İl açıkladı)
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller (72 İl açıkladı)