Buca Eğitim Fakültesi’nde, dekan görevden alındı


Buca Eğitim Fakültesi’nde, dekan görevden alındı

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi’nde yapılan danslı mezuniyet törenini Vahdet gazetesi, “Bu ne arsızlık” diye haber yaptı. YÖK’e yapılan şikayet sonrasında fakültenin vekil dekanı görevden alındı.

Buca Eğitim Fakültesi’nde, dekan görevden alındı
Buca Eğitim Fakültesi’nde, dekan görevden alındı

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’de gerçekleştirilen mezuniyet törenini Vahdet, ‘Ramazanda erotik hareketler yapılıyor’ diyerek hedef gösterdi. Şikayet sonrası dekan vekili YÖK tarafından görevden alındı


 
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi’nin (DEÜ) Buca Eğitim Fakültesi’nde yapılan danslı mezuniyet törenini Vahdet gazetesi, “Bu ne arsızlık” diyerek hedef gösterdi. YÖK’e yapılan şikayet sonrasında fakültenin vekil dekanı görevden alındı.
 
‘Ramazan’da erotik hareketler yapılıyor’ diyen Vahdet gazetesi, danslı mezuniyet törenine ilişkin haberinde üniversiteli kadınların fotoğrafını buğularken, şu ifadeleri kullandı:
 
İzmir Dokuz Eylül Üniversitesine bağlı Buca Eğitim Fakültesi’nde geçtiğimiz hafta skandal bir mezuniyet törenine imza atıldı. Buca Eğitim Fakültesi’nde 17 Haziran Cuma günü öğrenciler için mezuniyet töreni düzenledi. Söz konusu törende öğrenci oldukları öğrenilen bir grup genç kız, mayo benzeri müstehcen kıyafetlerle sahnede iğrenç bir dans performansı gerçekleştirdi. Öğrenciye yakışmayacak şekilde giyilen açık kıyafetlerle sahnede sergilenen dans gösterisinde kızlara adeta erotik hareketler yapıldı.

Haber Sabah'ta böyle yer aldı
 
screen-shot-2016-06-22-at-16.51.02-e1466603578441.png

DİHA ve iktidara yakınlığıyla bilinen Sabah’ın haberine göre Vahdet’in haberinin ardından YÖK Başkanı Yekta Saraç, fakülte dekan vekili Prof. Başlar’ı görevden aldı.

FKF: KADINLARIN DANS ETMESİNİ EROTİZM GÖREN SAPIK ZİHNİYET

Öğrencilerin dansının gericiler tarafından hedef gösterilmesine FKF Dokuz Eylül Üniversitesi yaptıkları açıklamayla tepki gösterdi.

FKF DEÜ’nün açıklaması şöyle:

17 Haziran 2016 Cuma Günü, üniversitemizin eğitim fakültesinin 2015-2016 yılı mezuniyet töreni gerçekleştirildi. Ege'ye özgü zeybek ve çeşitli dans koreografilerinin sahnelendiği mezuniyet töreni öğrenciler ve veliler tarafından coşkuyla karşılandı.

Ne var ki dans etmeyi, özellikle kadınların dans etmelerini "skandal, rezillik ve erotizm" olarak gören ve dans kostümlerini "müstehcen" olarak nitelendiren tecavüzcü ve sapık zihniyet durumu "Hem ramazan ayı hem de eğitim yuvası dikkate alınmadan yapılan rezil ve iğrenç dans gösterisi" olarak YÖK'e bildirdi. YÖK ise şaşırmayacağımız şekilde Buca Eğitim Fakültesi dekanlık görevini vekaleten yürüten Prof. Dr. Süleyman Başlar 'ın "Dekan Vekilliği" görevine son verdi.

Fikir Kulüpleri Federasyonu olarak her türlü gerici, sapık ve tecavüzcü zihniyete; takım elbiseli IŞİD canavarlarına gereken cevabı vereceğiz.

 Kaynaklar: Sendika.Org, Cumhuriyet, Sabah

İzmir Dokuz Eylül Üniversitesi Vahdet erotik dans mezuniyet töreni Yekta Saraç Prof. Dr. Süleyman Başlar dekan görevden alındı

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
serkan ay     2016-06-25 bazılarının aklı s....nin ucunda
nerede medeniyet     2016-06-23 nerede kaldı sizin medeniliğiniz.
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Yönetici Atama Yönetmeliği Değişti. Okul İdarecileri Artık Böyle Seçilecek
Yönetici Atama Yönetmeliği Değişti. Okul İdarecileri Artık Böyle Seçilecek
Bakan İsmet Yılmaz'dan Yeni Performans Açıklaması
Bakan İsmet Yılmaz'dan Yeni Performans Açıklaması