MEB'in internete ödediği ücret inanılmaz


MEB'in internete ödediği ücret inanılmaz

MEB'in video siteleri, görsel paylaşım siteleri, dosya paylaşım siteleri gibi pek çok kaynağın engelli olduğu ve birçok siteye erişim yasağı olan internetine ödediği ücret inanılmaz.

MEB'in internete ödediği ücret inanılmaz
MEB'in internete ödediği ücret inanılmaz

MEB'den Fatih Projesindeki Ödemelerle İlgili Bağımsız Eğitim Sen’e Çarpıcı Cevap

Milli Eğitim Bakanlığı, Bağımsız Eğitim Sen’in sınırsız internetin 70 TL civarında olduğu ortamda okullarda FATİH projesi adı altında 10-20 kat daha fazla ücret ödenip ödenmediğini sorduğu başvurunun cevabında, FATİH projesi İş protokolü uyarınca okullardaki internet kullanım bedeli olarak 200 ila 2560 TL arasında faturalandırıldığı bilgisini paylaştı.

Bağımsız Eğitim Sen’in Milli Eğitim Bakanlığına “Sendikamızın edindiği bilgiler doğrultusunda; FATİH projesinin okullara internet kullanım bedellerinin piyasa rayiç ölçülerinin çok üzerinde olduğu, neredeyse normal internet sağlayıcının piyasaya sunduğu bedellerin 10-20 katı gibi rakamlar ödendiği görülmüştür. Öyleki okullara FATİH projesi Kapsamında Akıllı tahtalar kurulmazdan önce TTNET’den sağlanan Sınırsız internet ile bugün kullanılabilen tüm ağlar yine kullanılabiliyordu ve ücreti 72,00-TL idi,FATİH Projesi kapsamında Kurulan Akıllı Tahtalar’a paralel olarak kullanılmak zorunluluğu getirilen internet sisteminin Aylık Kullanım ücreti 2.000,00-TL ile 2.500,00 –TL arasında değişen rakamlara ulaşmıştır” şeklinde ifadelerle yaptığı resmi başvuruda bu ödemelerden bakanlığın bilgisinin olup olmadığını bilgisi varsa ödemelerin ne boyutta olduğunu sormuştu.

Bağımsız Eğitim Sen’in MEB’e Yaptığı Resmi Başvuru;

Verilen resmi cevapta ise Milli Eğitim Bakanlığı okullarda FATİH Projesi İş Birliği Protokolünde yer alan ücretlendirmeler doğrultusunda okulun büyüklüğü,öğrenci ve öğretmen sayısı gibi etkenlere bağlı olarak internet kullanım bedeli olarak 200,86-2563,35 TL arasında faturalandırıldığını ve ödemelerin yapıldığı bilgisini paylaştı.

Milli Eğitim Bakanlığının Bağımsız Eğitim Sen’e Verdiği Resmi Cevap;

Bu şekilde sınırsız internet faturalarının 70 tl ödendiği ortamda okullarda değişik etkenlere bağlı olarak minimum 200 tl maksimum 2563 TL ödendiğini açıklayarak yer yer okulların internet faturalarının binlerce lirayı bulduğunu kabul etti.

Sedat DEĞER - Bağımsız Eğitim Sen

 

 

meb interneti

Sende Yorumla...
Kalan karakter sayısı : 500
İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR X
Bakanlık İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerde değişiklik yaptı
Bakanlık İl İçi ve İller Arası Yer Değiştirmelerde değişiklik yaptı
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller (72 İl açıkladı)
2018 Yılı İl İçi İhtiyaç Listesini Açıklayan İller (72 İl açıkladı)